Wrażliwa skóra

Wrażliwa skóra może być poważnym problem. Chcesz wyglądać pięknie i zdrowo? Z pewnością tak. Jeśli jednak jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, możesz mieć problem z doprowadzeniem cery do porządku. Skóra będzie się łatwo czerwienić, pękać i często będzie wysuszona. Musisz uważać na dobór kremów, żelów i mydeł – pielęgnacja twarzy wymaga dużej ostrożności, gdy cechuje Cię sucha skóra.

Jak więc działać, żeby cera stała się Twoją zaletą, a nie wadą? Najlepiej połączyć kilka metod działania, które razem dadzą dobre efekty. Z pewnością Twoja pierwsza myśl to kremy nawilżające. Oczywiście warto po nie sięgnąć, jednak zwróć uwagę na skład używanych specyfików. Dla Ciebie najlepsze będą kremy, które oparte są na naturalnych składnikach – żadnych barwników i substancji aromatyzujących. Taki krem nadal może pachnieć ładnie, chociaż mniej intensywnie od sztucznie aromatyzowanych kremów.

Będzie również droższy, jednak do inwestycja, która się opłaca. Poza kremami warto również przemyśleć stosowanie innych środków pielęgnacyjnych opartych na naturalnych składnikach. Jeśli zmagasz się z suchą skórą głowy, sięgnij po naturalny szampon. Natomiast wysuszające mydło możesz zastąpić odpowiednim żelem. W sprzedaży znajdziesz interesujące specyfiki, np.

mydła, kremy i szampony oparte na piwie, winie czy konopi. Przy okazji nie zapomnij o dobrym nawodnieniu całego organizmu. Pij zalecane ilości wody i nie doprowadzaj do tego, byś czuła pragnienie. To sygnał, że organizm jest odwodniony..