Lek na przeziębienie

sprawdź nasz nowy prdukt jakim jest Avodart w pudełku

Przeziębienie, choć niegroźne, należy do najbardziej znienawidzonych chorób. Dlaczego? Ponieważ łapie nas najczęściej i skutecznie obniża samopoczucie i chęć do działania na kilka dni. Na szczęście z przeziębieniem można skutecznie walczyć, nawet przy użyciu domowych sposobów. Na przeziębienie doskonale działa przede wszystkim podniesienie temperatury ciała. Wirusy, które wywołują chorobę mnożą się wolniej, gdy temperatura ciała jest podwyższona. Dlatego zanim jeszcze zaczniesz stosować leki na przeziębienie, warto wziąć gorącą kąpiel i dobrze się „wygrzać”.

Po kąpieli napij się gorącej herbaty i połóż do łóżka. Jeśli zaczniesz w ten sposób walczyć z przeziębieniem od samego początku, bardzo możliwe, że choroba nie rozwinie się w pełni. Druga opcja to oczywiście leki na przeziębienie. Z najprostszych specyfików warto sięgnąć po te, które zawierają duże witaminy C. Nadmiar witaminy C jest wydalany z organizmu, więc nie musisz się bać, że przedawkujesz tę substancję. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne i ułatwia skuteczną walkę z chorobą.

Jeśli jednak zaczynają Ci dokuczać nieprzyjemne objawy i musisz wziąć syrop na kaszel czy tabletki na katar, zwróć uwagę na to, czy leki, które przyjmujesz nie zawierają tych samych substancji czynnych. Zdarza się, że kilka medykamentów zawiera np. ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. W konsekwencji łatwo o przedawkowanie substancji czynnej. Jeśli najpierw weźmiesz leki na przeziębienie, a następnie leki na zatoki o podobnym składzie, nie zwalczysz choroby z podwójną siłą. Za to możesz sobie łatwo zaszkodzić.

.