Kremy na suchą skórę

preparat typu Vitaminum zawiera wszystkie witaminy niezbędne dla zdrowia

Skóra to największy organ w ludzkim ciele, a przy tym niezwykle istotna warstwa ochronna. Od kondycji skóry zależy w dużej mierze dobre samopoczucie i ogólne zdrowie.

Przede wszystkim jednak bardzo sucha skóra lub zbyt tłusta to powód do wstydu – cera nie prezentuje się wówczas najlepiej, mogą się pojawić nieestetyczne plamy, zaczerwienienia, suche place czy pęknięcia. Również w Twoim wypadku podrażniona skóra twarzy sprawia, że masz ochotę chodzić cały dzień w masce? Jeśli tak, to sięgnij po odpowiednie kremy.

W sprzedaży znajdziesz specyfiki przeznaczone zarówno do suchej, wrażliwej, jak i zbyt tłustej skóry. Pamiętaj, że dobry krem ma swoją cenę, ale też daje dobre rezultaty.

Ponadto, jeśli Twoja skóra ma tendencję do podrażnień i wysychania, warto sięgnąć po odpowiednie środki pielęgnacyjne w określonych sytuacjach. Oczywiście najczęściej stosowanym kremem będzie ten do codziennej pielęgnacji skóry, jednak równie ważne jest zastosowanie kremu po depilacji lub goleniu.

To wtedy podrażniona skóra potrzebuje odpowiedniego traktowania i dodatkowej porcji nawilżenie i substancji odżywczych, by mogła zregenerować mikrouszkodzenia. Krem jest istotny również po zabiegach w gabinetach kosmetycznych lub zabiegach dermatologicznych – w takich wypadkach jednak najlepiej zapytać specjalistę, z którym mamy do czynienia, o to, jaki krem poleca do stosowania po wybranym zabiegu.

Dodatkowa porcja kremu przyda się również wtedy, gdy we znaki daje się nam pogoda. Mrozy lub upały do dodatkowy czynnik pogarszający kondycję skóry.

.