Kosmetyki do suchej cery

każdy zna lek Avandamet i jego mocne działanie

Każda cera jest inna i wymaga odpowiedniego traktowania. Niewiele osób może sobie pozwolić na stosowanie dowolnych kosmetyków. Większość z nas powinna starannie dobierać kremy i mydła, by zadbać o skórę, która jest zbyt sucha lub zbyt tłusta. Sucha skóra to szczególnie częsty problem, tym większy im skóra jest cieńsza i bardziej skłonna do podrażnień i pękania. Przy bardzo suchej skórze zwykły krem nawilżający może okazać się niewystarczający.

Po jakie specyfiki wówczas warto sięgnąć? Rozwiązaniem mogą się okazać kosmetyki naturalne. Większość kremów zawiera nie tylko wodę i składniki odżywiające skórę, ale również substancje aromatyczne lub konserwujące. Kosmetyki naturalne są pozbawione podobnych dodatków. Wówczas krem nie zawsze pachnie tak ładnie, jak konkurencyjne środki, ale jest znacznie zdrowszy dla skóry i ma dużo lepszy wpływ na nadwrażliwą cerę. Wśród naturalnych kosmetyków znajdziesz popularny Physiogel, który znakomicie sprawdza się jako krem nawilżający do cery trądzikowej.

Kremy do twarzy Physiogel znakomicie odżywiają skórę i nie podrażniają cienkiego, suchego naskórka. Jeśli problem suchej skóry bardzo Ci dokucza, połącz stosowanie Physiogelu z odpowiednią dietą. Staraj się pić dużo czystej wody mineralnej – niegazowanej. Odstaw też soki i inne słodkie napoje. Jeśli napój zawiera zbyt dużo cukru, zamiast nawadniać ciało, tylko „wyciąga” wodę z organizmu i dodatkowo zwiększa pragnienie.

Pamiętaj też o spożywaniu odpowiedniej ilości tłuszczy, które są odpowiedzialne za transport witamin w organizmie..