Kinezyterapia – gimnastyka lecznicza

http://www.gsk.com.pl/produkty/Duac-zel-10mg-50mg.html

Prowadzisz pasywny tryb życia? Od rana do wieczora siedzisz przed komputerem a do domu wracasz autem, w którym siedzisz dodatkową godzinę? W takim razie najprawdopodobniej prędzej czy później będziesz miał problemy z kręgosłupem. Człowiek nie jest przystosowany do spędzania tak dużej ilości czasu w pozycji siedzącej. Aktualnie żyjemy niezgodnie z tym, do czego przystosowała nas natura.

Stąd problemy zdrowotne, wśród których bolący kręgosłup (i mięśnie pleców) jest jednym z najczęstszych. Jak sobie radzić z podobnymi dolegliwościami? Najlepiej zacząć prowadzić aktywny tryb życia. Aby wysiłek nie szedł na marne, warto skorzystać z odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Tak zwana kinezoterapia to leczenie za pomocą ruchu. U podstaw tej metody leży przekonanie, że ruch jest skuteczną i w pełni naturalną metodą aktywizowania regeneracyjnych zdolności organizmu. Więcej ruchu oznacza zdrowsze ciało.

Kinezyterapia może być ukierunkowana na konkretne partie, również na kręgosłup. Rehabilitacja kręgosłupa z wykorzystaniem kinezyterapii to nic innego jak gimnastyka lecznicza obejmująca zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych dla kręgosłupa. Jeśli ten opis przywodzi Ci na myśl jogę – nic dziwnego.

Obie formy aktywności wyglądają podobnie, a niektórzy specjaliści nawet odwołują się do starohinduskiej metody ćwiczeń. Kinezyterapia nie bazuje jednak na religijnych przekonaniach, ale na wiedzy i doświadczeniu terapeutów, którzy potrafią dobrać odpowiednie ćwiczenia do konkretnych schorzeń..