Jak poradzić sobie z bardzo suchą skórą?

Należy zaszczepić dziecko przeci zakażeniom typu b haemophilus influenzae w pierwszym okresie życia

Kto nie chciałby mieć pięknej cery? Niestety nie każdy otrzymuje w darze od natury idealnie piękną, dobrze nawilżoną i czystą skórę. Większość z nas ma pewne problemy z cerą, a jednym z najpowszechniejszych jest sucha skóra. Jeśli wysuszenie jest niewielkie i czasowe, można sobie poradzić przy użyciu odpowiednich kremów lub zmieniając mydło.

Natomiast sucha skóra głowy powinna odzyskać lepszą kondycję, gdy zamienisz zwykły szampon na środek przeznaczony do pielęgnacji suchej skóry głowy. Jednak jak radzić sobie, gdy najprostsze rozwiązania nic nie dają, a skóra jest nadal bardzo sucha? Niestety, część populacji dziedziczy skórę, która ma tendencję do szybkiego wysychania. To skóra cienka, która łatwo się łuszczy i często swędzi.

Na szczęście nawet cera sucha w dużym stopniu może odzyskać jędrność i odpowiednie nawilżenie, jeśli sięgniesz po odpowiednie metody. Podstawą są oczywiście środki do pielęgnacji skóry. Kremy nawilżające na pewno nie zaszkodzą, natomiast nie mogą być jedynym sposobem na walkę z suchą skórą.

Wysuszenie wymaga również walki „od wewnątrz”, a więc przede wszystkim odpowiedniego nawodnienia organizmu. Pamiętaj, by pić zalecaną dzienną dawkę wody i raczej unikać słodkich soków czy napojów gazowanych. Nie unikaj również tłuszczy – jeśli jesteś na diecie, niestety będzie trzeba ją zmienić.

Sucha skóra potrzebuje witamin, a te są transportowane w organizmie właśnie za pośrednictwem tłuszczy. Za mało tłuszczu to słabo odżywiona skóra..

Alfadiol cena