Domowe metody na kaszel

Isotrex

Nieprzyjemny kaszel może skutecznie zrujnować dobre samopoczucie. Co gorsza, przeszkadza nie tylko Tobie, ale również osobom w pobliżu. Jeśli kiedykolwiek przechodziłeś przez zapalenie płuc lub inną długotrwałą chorobę, której objawem jest kaszel – na pewno rodzina i znajomi nieraz nie mogli już wytrzymać i mniej lub bardziej cierpliwie prosili Cię o to, byś przynajmniej spróbował powstrzymać ciągłe kasłanie. Suchy kaszel i mokry – oba mogą być bardzo uciążliwe, jednak możesz sobie z nimi częściowo poradzić przy użyciu sprawdzonych, domowych sposobów. Jednym z najprostszych rozwiązań na suchy kaszel jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywasz.

W jaki sposób to zrobić? Możesz sięgnąć po profesjonalne nawilżacze – urządzenia na prąd, których zadaniem jest zwiększanie wilgotności powietrza. Równie dobrze jednak sprawdzi się prosty zabieg w postaci ustawienia naczynia wypełnionego wodą. Jeśli często masz problem z kaszlem, możesz pomyśleć o ustawieniu akwarium z żywymi roślinami. To piękny element wystroju, a przy okazji doskonały nawilżacz powietrza. Natomiast, gdy chodzi o medykamenty: jeśli masz mokry kaszel warto sięgnąć po syrop prawoślazowy, który działa wykrztuśnie.

Z kolei suchy kaszel dobrze jest zwalczać przy pomocy inhalacji. Nie jest to tradycyjny domowy sposób na kaszel, ale wystarczy niewielki wydatek, by móc prowadzić skuteczne inhalacje w domu. Proste inhalatory nie są drogie, a starczają na wiele lat. Dodatkowo można z nich korzystać profilaktycznie..