Dlaczego odczuwam ciągły ból głowy

Ból głowy może być bardzo dokuczliwą dolegliwością. Znacząco utrudnia skupienie się a silna migrena może zmusić nawet do pozostania w domu i zrezygnowania z pracy. W końcu jak wykonywać zawodowe obowiązki, gdy ból jest nie do zniesienia? Nie zawsze pomagają konwencjonalne środki przeciwbólowe.

Przy ostrym u długotrwałym bólu należy skonsultować się z lekarzem. Za tak zwany ciągły ból głowy uważa się stan, w którym ból występuje przynajmniej przez dwa tygodnie w miesiącu i trwa minimum cztery godziny dziennie. Powody schorzenia mogą być różne, jednak rzadko zdarza się, by przewlekły, silny ból głowy był efektem urazu.

Przyczyną mogą być natomiast problemy z krążeniem, długotrwały stres czy problemy psychiczne, takie jak depresja. Ból z tyłu głowy z reguły nie zmusza osoby nim dotkniętej do wizyty u lekarza. Często tego rodzaju dolegliwość jest traktowana jako coś normalnego.

Faktycznie ból z tyłu jest częstą reakcją na stres lub przemęczenie. Jeśli jednak ból głowy z tyłu występuje przez długi czas, warto skonsultować się z lekarzem. Nawet jeśli silny ból nie prowadzi do poważnej choroby, może znacząco obniżać nastrój i odbierać przyjemność z życia.

Niestety głowa może boleć na wiele sposobów, a jedną z częstych przypadłości jest również migrena, czyli np. ból głowy w skroniach. Migrena dotyczy z reguły mniejszego obszaru, a chory jest w stanie dokładniej wskazać miejsce, w którym odczuwa ból.

Przyczyny migreny nie są jeszcze w pełni poznane, ale często ma ona związek z przeżywaniem silnych emocji..